Witamy 
 
 
 
 
 
Aktualności
Witamy na nowej stronie internetowej!

Mamy nadzieję, że spełni Państwa oczekiwania.


O nas
Foto

Agroland Sp. z o.o. istnieje od maja 1996 roku. Przedmiotem działalności spółki jest:

1. Produkcja roślinna. Gospodarujemy na 580 ha. Uprawiamy pszenicę ozimą około 250 ha, rzepak ozimy 120 ha, buraki cukrowy 40 ha, cebula 6 ha, ziemniaki 13 ha, kukurydza 146 ha, gorczyca 5 ha.

2. Produkcja zwierzęca. Hodujemy kurczaki brojlery około 192 tys. szt. oraz jako hobby strusie afrykańskie 6 szt.

3. Usługi i doradztwo rolnicze w zakresie siewu, oprysku, pielęgnacji, omłotu zbioru, suszenie oraz przechowywanie płodów rolnych. Prowadzimy skup rzepaku, pszenicy oraz kukurydzy.

4. Produkcja materiału siewnego: reprodukcja odmian rzepaku oraz pszenicy ozimej.

Agroland zatrudnia 9 osób specjalistów w obsłudze bardzo nowoczesnego skomplikowanego oraz skomputeryzowanego sprzętu rolniczego, wykorzystującego nowinki techniczne oraz nowoczesne technologie uprawy. Dające ekonomiczne zadowolenie zauważalne przez IERiGŻ w Warszawie plasujące gospodarstwo w rankingu najlepszych na 8-ym miejscu w 2001 roku. W 2005 roku otrzymałem wyróżnienie od Ministerstwa Rolnictwa medal „ Zasłużony dla Rolnictwa”. Zaś w 2007 roku w ogólnopolskim konkursie „Farmer Roku” wyróżniony za wielostronną produkcję rolną i aktywność środowiskową.

Gospodarstwo przoduje pod względem wyposażenia w maszyny rolnicze do uprawy roli, siewu, nawożenia, pielęgnacji roślin oraz ich zbioru. Ziarna zbóż, a szczególności kukurydzy po przesuszeniu we własnej suszarni wykorzystującej piec na biomasę przechowywane jest w magazynach zbożowych o pojemności 7000 ton. Pozwala to na wykorzystanie koniunktury na rynku zbóż i sprzedaż produktów w korzystnych cenach. Również cebula i ziemniaki przechowywane są w odpowiednim magazynie o pojemności 2000 ton, znajdują swoich nabywców w okresie wiosennym kusząc doskonałą jakością i smakiem.

Plony, które są uzyskiwane w gospodarstwie tj. pszenica ozima średnio 76,4 d – rekordowo 10,86 q, rzepak ozimy 44,9 q, kukurydza 89,8 q, ziemniaki 540 q, buraki cukrowe 798 q (przy 16 % cukru). Częściowo produkty wykorzystywane są do skarmiania we własnym gospodarstwie przy produkcji oraz tuczu brojlerów, gdzie średni wskaźnik EWW wynosi 238. Hodowlą brojlerów steruje komputer, który dba o mikroklimat oraz wszystkie procesy technologiczne. Większość produkcji objęta jest kontraktami i umowami . Nie ma problemu ze sprzedażą ponieważ produkujemy najwyższej jakości produkty, które często sprzedajemy zagranicą.

W planach jest znaczne powiększenie powierzchni do nawadniania, oraz zwiększenie pogłowia brojlerów.
Moja spółka należy do trzech grup producenckich: zbożowej, roślin oleistych oraz warzywnej w której widzę duże możliwości w profesjonalnym przygotowaniu towaru do sprzedaży.
Mądrze kierując i wykorzystując potencjał ludzki jestem optymistycznie ale realistyczne nastawiony na przyszłość mojego rolniczego biznesu. Patrząc przez pryzmat fachowej wiedzy, pracowitości, szczypty konsekwencji oraz sprytu i zaradności, sukces jest w zasięgu, a gospodarstwo pod dobrym nadzorem.
 

 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 

n4CMS by new4mat.com © 2009       Administracja